Mini a Mr. Bean

08.08.2020 19:33
Pripomenutie klasického Mini po 30 rokoch od premiéry komediálneho seriálu Mr. Bean. 
Bolo to presne v roku 1990, keď sa svetu prvý raz predstavil Mr. Bean a jeho očarujúce klasické žlté Mini s čiernou kapotou.
 
Klasické Mini Mark III, dnes súčasť zbierky oddelenia BMW Group Classic, padne do oka nielen pre svoju energickú žltú farbu Citron, ale aj pre svoju pestrú televíznu minulosť. Ide o jedno z klasických Mini, v ktorých jazdil herec a automobilový nadšenec Rowan Atkinson v úlohe Mr. Beana v rovnomennom britskom komediálnom seriáli.
 
Toto televízne Mini bolo vyrobené už v roku 1974, no slávnym sa stalo až v roku 1990 ako hlavná postava seriálu Mr. Bean. Medzi rokmi 1989 až 1995 vzniklo dovedna 14 častí seriálu, v ktorých postava zosobnená Rowanom Atkinsonom zažila mnoho komických dobrodružstiev a nehôd, pričom viacero z nich sa ich udialo práve za volantom výrazného žltého Mini s čiernou kapotou.
 
Vozidlo, jedno z niekoľkých Mini, ktoré absolvovali zábavné vyvádzanie na scéne, poháňal 4-valcový motor s objemom jedného litra a s výkonom iba 27 kW (34 k). Počas svojej televíznej kariéry malo aj odnímateľný volant či visiaci zámok. Vďaka tomu sa Mr. Bean ubezpečoval, že nikdy nepríde o svojho obľúbeného štvorkolesového priateľa. 
 
Dnes, po viac ako 60 rokoch existencie značky, sa automobily MINI stali súčasťou mnohých príbehov na plátne aj mimo neho.

Fotogaléria: Mini a Mr. Bean

Táto fotogaléria je prázdna.